Yıkılmadım ayaktayım:)

                                      

Sağlık sorunlarım sebebiyle uzun zamandır bloguma yazı yazamadım, gerçi pek de merak edenim takip edenim yok ya zaten neyse:)

Evde televizyon izlemek zorunda kaldığım günlerde zaplarken birkaç not almıştım onları paylaşayım;
Doktor Mehmet Öz' ün programına takıldım biraz. Hoşuma gitti. Çok öğretici. Konu erkek sağlığı idi. Bir sürü şey öğrendim ama aklımda kalanlar şunlardı. Erkekte göbek büyüdükçü testesteron düşüyormuş. Erkeklerin bel çevresi 100 ün altında olmalıymış. Göbek büyüdükçe böbreklere baskı oluyormuş bu da yüksek tansiyona sebep oluyormuş. Ve programda ilk defa gerçek bağırsakları gördüm ve yanında da kanser olmuş bağırsağı ıyyy çok kötüydü.

Seda Sayan' ın programında da İletişim Uzmanı olduğu belirtilen Canten Kaya adlı bir bey vardı. Kadın erkek ilişkilerinde iletişimden bahsediyordu. Hepsini izlemedim ama şu anekdot aklımda kaldı ve hoşuma gitti. Bir seminerinde adama sormuş Karını seviyor musun adam demiş seviyoz peki niye söylemiyorsun demiş :) " kararımızı değiştirirsek söyleriz" demiş yüce abi :))))  Erkekler sonuç kadınlar paylaşım odaklı imiş ondan böyle oluyormuşmuş :)

Evlilik programlarına hep yaşı ilerlemiş insanların katıldığını sanıyordum. Meğer gencecik insanlar da katılıyormuş. Şaşırdım. İletişim, sosyal yalnızlık o kadar mı büyüdü ki gençler evliliği televizyonlarda arar hale geldi bana tuhaf geldi. Hadi yaşlandıkça belki çember daralıyor:) ama gencecik insanın ben evlenecek kimseyi bulamıyorumvari çıkışı hiç normal değil bence. Gerçi zaten bu programların hangisi düzgün ya da sağlıklı onu bilemiyorum uzun uzadıya izleyip kurcalamadım. Tuhaf geldi.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !