sergilerden bir buket

Uzun zamandır ne Taksim' e gitmiştim ne de sergiye. Kardeşim ve dostum felekten bir gün çaldık. Tek yapmak isteyip de yapamadığım Kızılkayalar' da hamburger yemekti. Başka bahara artık ve aşkımla inşallah:)

Galatasaray' da Galerist' de Leyla Gediz' in " Konu : Serbest " adlı sergisini gördüm. Hoştu. İlkokulda resim derslerinden hatırladığı bir ödevden yola çıkmış. Heykel, karakalem, yağlıboya...Sergideki en dikkat çekici şey kocaman çorap :) Sergi 20 şubata kadar devam ediyor. Sergisi için hazırladığı tanıtımda bu çorap heykeli  için yazdığı şu ; " Evde gezinen çoraplardan hareketle birebir ürettiğim çorap heykelleri bu sergide büyüdüler. Teki nerde bunun yahu ? "

Daha sonra Artsümer' de " Lütfen Pisti Boşaltınız ! " adlı sergiyi gezdim. Bu sergide 27 şubata kadar gezilebilir. Gözde İlkin serginin sahibi. Kumaşlar, iplikler, eski perdeler, kadınlar, erkekler... Sanatsal sergilerden anladığım söylenemez. Ama hoşuma gidiyor farklı şeyler görmek ve kafamın karışması :) ufkumun açılması. Bu sergide hoşuma giden muhtemelen bir düğünde danseden iki kız çocuğu.

Ve son olarak Ferhat Deniz' in " Anılar, Hayaller, Kabuslar " sergisi. İstiklal caddesinde Cda Projects  Sanat Galerisinde 27 şubata kadar devam ediyor bu sergi. " Gerçek Aşkım " adlı eseri en etkilendiğim oldu. Buğulu ve çok güzel.. Titrek aşk...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !