Ortaya Karışık Sinema

                                                         

 

BROKEN ENGLISH adlı filmde 30 lu yaşlardaki Nora aşkı arıyor, anksiyete krizine giriyor, bir fransıza gönül veriyor....vs. Aşkı aramalı mı, akışına mı bırakmalıyı irdeliyor film.

NEŞELİ HAYAT. Yılmaz Erdoğan' ı çok da sevmem. Filme önyargılı gittim. Ama sevdim. Yılmaz Erdoğan saf kalpli ve biraz da ezik olan fakir adamı çok başarılı canlandırmış. Film çok gerçekçi, doğal. Ve hikaye bence çok orijinal, sıradan değil. " Çok güzel hareketler bunlar " programındaki birçok arkadaş da filmde zaten. Onları incelemek farklı açıdan görmek de hoş oluyor.

                        

AVATAR çılgınlığını anlamış değilim. Tamam film harika teknolojik öğelerle bezenmiş. Nefis görüntüler var. Filmle ilgili sahne arkası görüntüleri de biraz izledim. Çok çok emekli bir film. Ama kimse bana hikayesinin çok orijinal, şaşırtıcı olduğunu söyleyemez. Gerçi çoğu film klişesiz değil o da ayrı. Filmi 3 boyutlu izlemek çok zevkli. Ama benim midem başım tuhaf oldu. Belki bu yüzden bazen kendimi veremedim filme. Bazı filmler sinemada izlenirse değerleniyor gözünde insanın bana kalırsa. İşte bu film de onlardan. Yani sinemada izlenmesi gerekenlerden. Filmdeki görsellik kusursuz. Sırf bunun için görülmeye değer.

YAHŞİ BATI yı minik bir sinemada izledik. Karamürsel Belediye sinemasında. Kapısında rahatça giren çıkan çocuklarla beraber:) ........ Mobilya da kampanya gibi reklamlarla başladı film. Hoştu bizim için ( Eşim, annem, ben ). Cem Yılmaz' ı severim. Kostümler, ortamlar bence çok gerçekçi, etkileyici olmuş. Küfürden hoşlanmayan biri olarak tek rahatsızlığım küfürler oldu. Onun dışında ilgiyle izledim. Herhalde sırada çin filmi var :) Filmde detay espri çok. Bazı espriler bazı kesimler tarafından anlaşılamayadabilir. Örneğin ünlü tavuk fastfood markası ile ilgili yapılan espriyi o markayı hiç bilmeyen yemeyen bir teyze birçok kişinin güldüğü yerde anlamayabiliyor. Tabi ki her filmde her detayı her insan anlayacak kavrayacak bilecek diye de bir şey yok. Zaten Cem Yılmaz kendine has, özel bri insan. Esprileri, tarzı da buna göre. Kelime oyunları, hayal dünyası değişik. Bu arada Zafer Alagöz' ün Vahi ÖzVariliği nefisti. Gerçi ben eşime Vahi Öz' ü hatırlatana anlatana kadar çatladım. " Bediiiaaa Bediiiaaa "  diye taklit etmekten yoruldum :) sonunda internet sağolsun resmi bulunda ve eşten bir heeee alındı:) Allah rahmet eylesin tatlı insan Vahi Öz' e.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !