Kocanızı Nasıl Öldürürsünüz?

                          

Nasıl kitap ismi ama :) Dikkat çekici ve vurucu :) " Kocanızı nasıl öldürürsünüz? Ve ev işleriyle ilgili diğer pratik tüyolar " tam adı bu kitabın. Kathy Lette yazmış. 3 evli arkadaş. 3 farklı koca. Ev işleri, ihanet, çocuklar, kariyer, dostluk, öfke.... Esprili dili var kitabın...Belden aşağı bahisleri sevmeyen okumasın ayrıca çünkü belden aşağı konularda geçiyor kitapta. Okuması eğlenceli bir kitap. Evlilikle ilgili de pek negatif tespitlerde bulunuluyor kitapta :)

İşte kitaptan birkaç satır;
* " Mutsuz bir evlilikten daha yalnız hissettiren hiçbirşey yoktur" diye devam etti Jazz. " Gloria Steinem bir keresinde yalnız kalmanın en emin yolu evlenmektir demişti. Evli bir yalnıuz anne gibiyim Cass, ve sen de öylesin "

* Kadın olmanın birçok güzel yanı vardır. Öncelikle batan gemilerden ilk kurtarılanlar arasında olursunuz. Toplum içinde genital organınızın duruşunu ayarlamak zorunda olmamanız ikinci bir sebeptir. Ve üçüncüsü de gizemli jinekolojik rahatsızlıklarınızdan veya sadece "tampon" kelimesinden bile bahsederek erkek patronlarınızı, polisleri veya yaşlı başlı yargıçları korkutabilirsiniz.

* " Hadi kızlar. İyi bir kız arkadaş kefaletinizi ödeyerek sizi hapishaneden çıkarır. Muhteşenm bir kız arkadaş ise, " Ulu tanrım! Neredeyse enseleniyorduk! " diye ciyaklayarak sizinle birlikte polisten kaçar."

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !