iyi sonbaharlar

                          
                                         


Datlı mı datlu bir şeker bayramı bitti, iznim bitti, hımbıllık bitti ... Ve iş - ev - yaşam serüven üçgeni kaldığı yerden devam ediyor. Bu arada Ramazan bayramı desene diyen oluyor şeker bayramı dememeli diyen cık ııh ben şeker bayramı demeye bayılıyorum :) şeker kelimesi beni mutlu ediyor. Herneyse :)

İznim sırasında kitapsız kalan bendeniz, kütüphanedeki cevherlerinden biri olan "Şeker Portakalı" ( Jose Mauro de Vasconcelos yazmıştır) adlı değerli eseri yıllar sonra tekrar okumuştur. Ve tekrar göz pınarları taşmıştır sıkça. Oğlum olsa adını Zeze koyucam neredeyse :) Şimdi sırada yine birkaç kitap var :)

Havaların dengesizliği zaten dengesi kolay şaşan biri olarak beni iyice dengesizleştirdi:) Hırka giysem terliyorum, çorap giymesem üşüyorum, etek giysem mi diye düşünürken vazgeçiyorum :) Havalar kötüleşince öğle yemeği sonrası Emine'yle (Emine benim işyerimdeki yakın arkadaşım)  yürüyüşlerimiz de olmayacak :( artık kendimi kitaplara veririm :) Gerçi işyerime scrable götürüp yarım saatcik de olsa scrable partisi yapabilirim Emine'yle. Bayılırım scrable' a...

Bir televizyon kanalında 15 yaşındaki genç kızlar için bir yarışma gördüm. Annelerinin gözetiminde bir yarışma." Yaş 15 " miş sanırım ismi. Bir de "Bir şarkısın sen "programı var. Hani Erol Evgin ve Pınar Altuğ' un sunduğu....Bu tür programlar hakkında düşüncelerim çok negatif... Fazla bir şey söylemek istemiyorum çünkü sinirlenince ayarım değişebiliyor. Ben fazla televizyon izlemem. Ama toplumumuzda çok sık televizyon izleyen kocaman bir kesim var. Ve ne yazık ki öyle çirkin, özendirici, psikolojik açıdan toplumu yozlaştıran, çocukları eğitirken zorlanmaya yol açabilecek çok şey var. Evet bir düğmesi var televizyonun. Ama çoğu insan açtı mı kapatmayı bilmiyor. Çoğu insan uyuşmuş gibi aptallaşıyor karşısında. Ve çoğu insan tepkisiz, kabullenici ve adam sendeci. Ben kapatma düğmesine bayılanlardanım, seçenlerdenim, tavrını koyanlardanım.

Saçlarımı koyu kahveye çevirdim. Kısacık kessem mi kesmesem mi kararsızım. Aslında canım biraz daha uzatıp kuyruk bırakarak kestirmekte. Bu kuyruk sevdası liseden kaldı bende. Lisede çok istemiştim annem izin vermemişti. Bir arkadaşım vardı onun kuyruk saçına takmıştım :) İçimde kaldı bu kuyruk meselesi:) Hatta kuyruk yapıp kuyruğu farklı renge boyatsam diyorum. Bakalım yapabilecek miyim :)

                       

Fantastik 4' lü filmindeki Ben abi :) Hani
şu taş olan. Acıbadem kurabiyesine benzemiyor mu? :)))

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !