gülen dişler

                             Fikrimühim
sayesinde ağız sağlığı haftasından haberdar oldum. 6-7 ayda diş hekimine gitmeyi alışkanlık haline getirmiş olan bendenize düşen görev bilmeyenlere duymayanlara duyurmak. Ve tabiki Colgate in ürünlerini denemek de güzel olucak.

Ağız sağlığı haftası 31 ekime kadar sürecek. Sitesine girdiğinizde ( http://www.agizsagligihaftalari.com/ ) yada ücretsiz danışma hatlarını aradığınızda ( 0 800 211 63 07 - 0532 755 35 40 ) mekanınıza yakın diş hekimini öğrenebilirsiniz.

Fikrimuhimim yine güzellik yapmış (tabi ki Colgate de) diş fırçası, diş macunu, ağız bakım suyu..vs  göndermiş. En hevesli olduğum ağız suyu. Ne zamandır düzenli kullanım için denemek istiyordum. Rengi pembiş pembiş. Diş macunu da masmavi şeffaf. Total ismi.

Diş bakımı bebeklikte başlar. Ağaç yaşken eğilir. Küçüklere örnek olup ağız sağlığımıza önem verelim. Ben diş ipi kullanmaya başladığımdan beri kontrollerde doktorumdan hep aferin alıyorum. Diş ipini kesinlikle tavsiye ediyorum. Bu arada diş ipi yoktu fikrimühim paketinde. Ben ilk zamanlar ya bunu nasıl kullanıcam ayy ıyy dedim, kanattım falan. Ama insanın eli alışıyor ve farkediyor ki tek başına fırça işe yaramıyor, Diş ipi diş aralarını tertemiz yapıyor.

Kalbimle ilgili sıkıntı çektiğimde doktorun bana ilk söylediği şey "dişlerine çok iyi bakacaksın". Diş demek kalp demekmiş. Kalp bizim için ne kadar önemli ise dişler de öyle dostlar. Günde şu kadar fırçalayın şunu yapın bunu yapın demiycem ama mutlaka akşam yatarken fırçalayın ve 2-3 günde bir de olsa diş ipi kullanın. Bir de dilinizi fırçalayın. Bazen ağız kokusu sorunu sadece dil fırçalayarak giderilebiliyor.

Gülmek her insana yakışır. Ama temiz, sağlıklı dişli bir ağıza daha da yakışır :)


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !