ben enerjiyim

                         


Aura, çakralar, enerji, renkler, hayalde canlandırma teknikleri, meditasyon ve benzeri konulara ilgi duyanlara tavsiye edebileceğim bir kitap "Ben enerjiyim"...İçinde bu konularla ilgili çeşitli alıştırmalar var. Chislane D. Martel yazan ve çeviren Arzu Ünel.

Kitaptan birkaç alıntı yapmak isterim fikriniz olsun diye;
*Semiran Kirlian (1978'de Sovyet Yönetiminden Liyakat Nisanı almıstır) isminde bir Rus tarafından kesfedilen Kirlian fotografı, canlılar tarafından yayılan enerjinin (aura) saptanmasını saglamıstır. Bu konudaki en tanınmıs örneklerden biri, ikiye bölünmüs bir yapragın fotografıdır. Kirlian'ın fotograf yapragı tam olarak gösterir. "Eksik" parçanın enerji alanı (aura), bütün olarak bulunmaktadır. Bu olay, bir uzvunu kaybetmis olan kisinin, hâlâ o uzvunun varlıgını canlı olarak "hissetmesini", sogukluk, uyusukluk hislerinin kaybolmamasını anımsatır. Fiziksel bir parça eksik bile olsa, uçucu alan onu tam olarak gösterir.

Kirlian fotograflarının aynı sekilde, önce tam saglıklı ardından stres altındaki varlıklar üzerine çekilmis örnekleri de vardır. Aura'ları fark edilebilir sekilde degismistir. Bu arastırmalar, enerji alanlarımızın yorgunluk, halsizlik, hastalık veya olumsuz ruhsal durumlarda önemli sekilde degistigini göstermistir. Enerji alanlarımız (aura), uyum içinde titresmedigi zamanlarda, hastalık tehlikesi olusur. Hastalık = uyumsuzluk. Burada, enerjimizi tanımak ve onunla çalısmak; en önemli belirtileri, onlar ortaya çıkar çıkmaz saptamak ve hemen iyilestirmeye çalısmak açısından çok büyük önem tasır. Enerji alanımızı, düsüncelerimiz, olumlu hayaller, yoga, meditasyon, solunum vs. gibi alıstırmalarla önemli ölçüde degistirebiliriz.

*Okula baslamasına ragmen çocuk zihinsel yetilerini daha çok hayal dünyasında kullanır. Bir Kızılderili sef, bir prens, bir kahraman olur. Dikkatli biri, çocugun örnek aldıgı kisilikler aracılıgıyla onun gizli arzusunu fark edebilir ve böylece, üstlendigi evrensel görevin yapısını da açıkça görebilir. Çocukların oyunları, en derin ruhsal arzularının ve günlük yasamları için belirlenmis amaçlarının aynası haline gelir. Öyleyse, anne-baba ve egitimci olarak, çocuklarımızın oyun odasında veya okul bahçesindeki hareketlerine yeni bir gözle bakmalıyız.

*Yavas, genis ve derin solunum, saglıklı ve duygularına çok iyi hakim olan bir kisiye isaret eder. Buna karsılık, hızlı, kesik kesik ve yüzeysel solunum, gergin bir kisiyi belirtir. Diger taraftan, endiseli biri, nefesini tutacaktır. Yasamın bu anlık durusu, korkunun bir etkisidir.

*Bir nefret düsüncesi, siddet olarak büyüyüp gelisir ve hatta sınır noktasında, onu yaratan insanda bir hastalıga yol açabilir. Düsünce-biçimin etkisi, üretildiginde yok olmaz. Tıpkı radyo dalgalarının ulasabildikleri uzaklıktaki her alıcı tarafından alınabilmesi gibi, her birimizin yaydıgı düsünceler de, baska zihinleri, olumlu ya da olumsuz olarak etkilemek üzere tüm dünyaya yayılırlar. Bu nokta, telkinin, kitlesel psikoloji olaylarının ve telepatinin gücünü açıklar. Ayrıca, bir seyin benzerini üretmesi gibi, iyi ve kötü düsünceler de kendi denklerini bulurlar ve onları üretirler.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !